Jako den a noc - 8.kapitola

24. dubna 2013 v 14:30 | All€$a |  Jako den a noc


,,Krásná noc, viď? Ani mráček, takže jsou nádherně vidět hvězdy. A ten veliký měsíc..." ,,Ano..." posadil se vedle ní.
Chvíli tam seděl a sbíral zbytky odvahy. *Jak jí to mám říct? Víš, musim ti něco říct... blbost. Měla by si něco vědět... ne.* schoval si hlavu do dlaní. *To jí rovnou můžu říct něco jako: hele,zbal si všechny kufry a dem pryč. Je jedno proč, prostě to udělej, nazdar.* ,,Děje se něco?" ,,No... tak trochu..." ,,A povíš mi co?" ,,Ehm... no... jasně... víš, no... asi bysme měli odejít." ,,Cože? A proč?" ,,Někdo mě pronásleduje." ,,Ty myslíš, kvůli tomu mímu snu?" ,,Jo." ,,Ale může to být pouhý sen! Nic to nemusí znamenat!" ,,To je těžký..." ,,Samozřejmě. Já věděla, že to bylo všechno moc snadný." zvedla se a chtěla jít pryč. ,,Cože?" ,,No, ani sme moc dlouho nemuseli hledat, tohle město jsme našli celkem brzy. A ten pán, co nám to tu pronajal. Náš životní příběh se odehrává celkem snadno, jako by nám všechno spadlo do klína." ,,Jenže ono ta tak snadný neni." ,,Hmmm..." vydala se k domu.
*Skvělý. To se mi fakt povedlo.*

Dva nadcházející dny spolu moc nemluvili. Amanda byla naštvaná a Ben jí nechtěl moc provokovat. *Jak může bejt anděl nabroušenej? Navíc je to můj strážnej anděl, tak snad když řeknu, že musíme vypadnout, tak to má pochopit, ne?* Amanda šla pro něco do města, takže tu byl sám. Seděl v křesle u okna a přemýšlel. Poslední dobou nedělal nic jiného. Spíš posledních pár let. Co měl taky dělat? Když byl sám, schovaný v lese.
,,Bene! Bene!" ,,Co je?" byla celá udýchaná. ,,Měl jsi pravdu. Omlouvám se. Zahlédla jsem na kraji města muže v černém, a měl stejnou auru jako ten v mém snu. A myslím, že to je i ten, který tě hledal tenkrát u jeskyně..." ,,Jo, to je von." ,,Omlouvám se... mrzí mě to, vážně." ,,V pohodě. Ale kam teď pudem?" ,,To nevím." ,,Ale musíme vypadnout co nejdřív. Sbal se." ,,Dojdem doplatit tomu muži nájem." ,,Jasně, cestou." ,,To se zase budeme skrývat v lese?" ,,Asi. Poblíž řeky, ta mu trochu kazí jeho smysly." neochotně kývla. Kdo by taky chtěl žít někde uprostřed lesa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama