Jako den a noc - 6.kapitola

30. března 2013 v 13:01 | All€$a |  Jako den a noc

Občas si vzal nějaké sousto, které mu nabízeli. Ovšem jen to, co bylo červené a vypadalo to aspoň trochu jako krev. Nebylo to nějak zvlášť dobré, ale měl hlad.

,,Poď pryč. Co tu budeme dělat? Ani nemáme peníze." ,,Ale já ano." ,,Cože? Kde si je vzala?" ,,Jsem anděl, umím kouzlit. Neměla bych toho teda moc využívat... ale tohle je nutné." ,,Aha."
Chvilku ještě chodili po městě. ,,A to se chceš ubytovat tady?" ,,Ano, pokud tu bude někdo pronajímat třeba nějaký pokoj." ,,Ehm... promiňte?" zastavil je postarší muž: ,,Nechtěl jsem poslouchat váš rozhovor, ale zaslech jsem, že byste se v našem městě rádi ubytovali. Já bych vám pronajal můj domek pro návštěvy. Je poblíš mého domu, já ho nevyužiju. Jsou ty tři menší pokojíky. Jeden z nich je kuchyň, samozřejmě. Jsou tam dvě postele, nějaké skříně. Měli byste vše, co byste potřebovali. Můžete se jít podívat, jestli chcete." ,,Nemyslím si, že je to dobrý nápad..." ,,Ale ano! To by bylo skvělé. Půjdeme tedy s vámi." Rozzářila se Amanda a opět táhla Bena za sebou, který se ne moc nadšeně loudal za ní.

K domku vedla kamenná cestička, kolem byli stromy. Takže nebyl ani vidět. Před stavbou bylo jezírko s altánkem. Uvnitř byl všechen nábytek světlý a velká okna. Bylo to krásné a útulné. Ben se jen mračil. I když se mu to tu líbilo, měl dost obavy. Přeci jen byl upír a bál se, že ho odhalí. Navíc v blízkostí lidí... i když teď spíš pil ze zvířat. A přece se ovládl, když byla Amanda zraněná. Odolal sát z ní...
,,Je to tu krásné. Děkujeme." Amanda dala několik mincí muži do dlaně. Ten se usmál, zdvořile se rozloučil a odešel.
,,Tak co? Je to tu krásné, ne? A je tu dost stromů kolem, vypadá to trochu jako u tvé jeskyně." ,,Hmm..." ,,Ale no tak. Nebruč pořád. Dívej se na svět taky trochu optimisticky." Vzala ho za ruku a šla s ním ven do altánku. Byla v něm dřevěná vyřezávaná prostorná lavice s květinovými polštářky, takže byla dost pohodlná. Kolem byly květináče s barevnými květy.
Posadili se. Ben se rozhlédnul. Musí uznat, že je to tady pěkné. Trochu se pousmál. Mohlo by to tady bejt fajn. Nový začátek...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tomas Tomas | 1. dubna 2013 v 13:35 | Reagovat

Hezuuu :-D  :-D  :-D

2 proby proby | Web | 17. dubna 2013 v 21:43 | Reagovat

Trošku krátké na kapitolu, objevila jsem tam i pár dost ostrých chyb...
Nehledě na to, že je to takové hop a skok, víš, co myslím, takové to, jak se stalo to a to a šmik a fik a konec kapitoly.
Zkus to trochu rozepisovat, přídavná jména, příslovce...
Uvidíš, že to hned bude vypadat lépe! :)
Ale je to hezký začátek, jen tak dál, trochu tréninku a bude to jedna "báseň" :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama