Jako den a noc - 3.kapitola

24. října 2012 v 13:52 | All€$a |  Jako den a noc

Ve svitu měsíce se potloukal ulicemi a hledal někoho, kdo nezalehl do postele, kdo místo toho, aby byl v bezpečí domova, riskoval svůj život tím, že se procházel městem. Nebo se od někud vracel domů.
Jestli mu těchto lidí někdy vůbec bylo líto? Ano. Když člověka chytil a podíval se do jeho očí a viděl ten strach. Viděl v nich svůj odraz. Ale vždycky ho přemohla ta opojná chuť krve.
Konečně ho spatřil. Blonďatého mladíka. Mohlo mu být tak 18. Pomalu se za ním plížil. Už ho skoro měl, jen natáhnout ruku.
,,Co ty tady zase děláš?" lekl se a uskočil do stínu, aby ho hoch nespatřil. Ten však uslyšel nějaký hluk, tak se rozběhl. ,,Vidíš co děláš? Musim si najít jinýho" ,,Takhle se ale nikdy nestaneš lepším. Nikdy nezachráníš svou duši" ,,Už sem ti jednou říkal, že mě tyhle keci nezajímaj. Zmizela si, myslel sem že už se neukážeš." ,,Jenže mě se tak lehce nezbavíš. Chci ti pomoct." ,,Ale já nechci! Chápeš?!" ,,Chápu. Ale stejně neodejdu."
Ben si povzdechl a rozhlídlse, jestli ještě někde neuvidí toho kluka. Nikde nebyl, tak se vidal hledat někoho jiného. Blomcali městem několik hodin, když v tom zahlídl dalšího člověka. Teď to byla nějaká dívka. Zálibně se na ní podíval. Dívky mají sladší krev.
,,Nemůžeš jí zabít." ,,A to jako proč?" ,,Co její rodina? Její dvě mladší sestry, její rodiče." ,,Ty klidně můžu sníst taky." ,,Ne. To ti nedovolím." a strčila do popelnice. Ta udělala takový hluk, že se i dívka dala na útěk. Ben se rozčíleně otočil. *Sakra! Týhle holky se musim zbavit. Dyť se ani nenajim.* pomyslel si a rozběhl se pryč. Nevěděl, kam běží, jen se jí snažil utéct. Docházelo mu, že je to pošetilost, protože je to anděl, může si ho najít kdekoli. Ale přesto to zkusil.
Jenže ona celou dobu byla vedle něj. *Jak to dělá?* zastavil se.
,,A co mám asi jíst?" ,,Nevím. Co třeba nějaké zvíře?" ,,Když zabiju zvíře, to ti nevadí jo? Ty si teda anděl." ,,Lepší než člověk."
Ale žádné zvíře se mu jíst nechtělo. Určitě mají hnusnou krev. Ta lidská...mmm. Pochoutka. ,,Takže zase pudu spát bez večeře,jo?" ,,Asi ano. Pokud si neulovíš zvíře." ,,Pche"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

2 Kix Green Kix Green | 24. října 2012 v 22:45 | Reagovat

Teraz som to začala čítať a hovorím, že to vyzerá celkom zaujímavo. :) Určite by som si prečítala aj pokračovanie. :)

3 Terka Terka | E-mail | Web | 7. listopadu 2012 v 16:25 | Reagovat

Pěkný díl! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama