Jako den a noc - 1.kapitola

22. října 2012 v 16:00 | All€$a |  Jako den a nocSeskočil z okna. Bylo to sice osmé patro, ale on věděl, že se mu nemůže nic stát. Hned po dopadu na tvrdý chodník, rychlostí vystřeleného šípu se rozběhl vstříc temnotě.
Probíhal mezi vysokými domy, uhýbal před popelnicemi a pouličními lampamy. Byl tak rychlí. Kdybyste stáli přímo vedle něj, ani byste nezaregistrovali, že proběhl.
Běžel, co nejrychleji mohl, co mu síly stačili. Ale i tak pořád slyšel jeho funění. Šustění jeho kabátu. Slyšel, jak jeho těžké boty dopadají na zem. Přibližoval se. *Jak je možné, že je rychlejší?* Tato otázka mu zněla v hlavě pořád a pořád dokola. Pomalu mu docházel dech. Už byl na kraji města. Skoro v bezpečí. Teď to nemůže vzdát. Vběhl rychle do řeky. Chvíli běžel uprostřed studeného proudu. Po chvíli vyskočil a zamířil do hustého lesa. *Už tam skoro sem* Pokusil se ještě zrychlit. Před ním se objevila jeskyně. Konečně doběhl do svého cíle.
Svalil se na zem. Zhluboka dýchal, nemohl popadnout dech. Najednou ucítil pronikavou bodavou bolest v pravé noze. V tom si uvědomil, proč nemohl běžet rychleji. V lýtku měl zapíchnutou dýku. Zatnul zuby a rychle ji vytáhnul. Po celé jeskyni se ozval řev. Rychle však utichl. Co kdyby někdo byl poblíž. Nemohl si dovolit, aby ho někdo našel. Někoho, jako je on. Hned by ho zabili. Proč by ho taky nechávali na živu? Když jen škodí. Démon co zabíjí. Je to bestie, toužící po krvy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Deli Deli | Web | 24. října 2012 v 19:55 | Reagovat

To je super napísané, idem si to hneď prečítať celé :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama