Hrací skříňka 1.kapitola

4. března 2012 v 16:19 | All€$a |  Hrací skříňka


Posadím se. Přede mnou proběhne šedá, hnusná krysa. Ale už sem si zvykla.
Slunce ještě nevyšlo, ale mě se už spát nechce. Hodím přes sebe prokousaný svetr od molů a jdu se projí ven. Není taková zima, jak sem si myslela.
Procházím se temnými uličkami. Občas zavane studený vánek. Rozhodnu se, že se už vrátím domů. Pokud se tomu teda domov dá říkat. Stará chátrající barabizna. Půjdu ale jinudy, abych nechodila pořád stejnou cestou.
Projdu kolem nějaký hospody. Vypotácí se z ní tři chlapy, dost v náladě. Bezva, jak já miluju ožralí chlapi. Jdou mím směrem. Strašně se smějou a jdou jakoby měli za chvíli spadnout. Cejtím z nich alkohol až sem, a to od nich stojím celkem velký kus.
Otočím se a zrychlím krok. Pořád je slyším. Nesnáším to. Rozeběhnu se.
Doběhnu domů,rychle zabouchnu dveře. Nemůžu popadnout dech. Svezu se na zem a rychle a zhluboka dýchám.
Když se konečně trochu uklidním, vstanu a vykouknu z okna. Nikdo tam není. Sem paranoidní. Proč by asi šli za mnou.
Pomalu se rozednívá. Zakručí mi v žaludku. Přejdu pokoj ke schátralé skříni, kde mám jídlo. K mé smůle tu objevím jen pár pavouků. Budu muset počkat, až ve měste otevřou obchody a nějaké jídlo si obstarat.
Přemýšlím, co bych do té doby mohla dělat. Vzpomněla sem si na půdu. Byla sem tam naposledy před rokem. Možná proto, že schody sou napůl schnilé, nebo možná proto, že je to tam ještě tmavější a špinavější než tady dole.
Stoupnu si pod schody a přemýšlím, jestli to risknout. Nakonec se teda odhodlám a opatrně našlapuju na strouchnivělé dřevo. Občas to zakřupe. Už stojím u dveří. Vezmu za kliku. Dveře nejdou otevřít. Vezmu za ni silněji, trochu do dveří strčím. S vrzáním se otevřou.
Rozhlídnu se. Je tu jen bordel. Starý prkna a tak. Střešním oknem sem padá trochu slunečního svitu.
Udělám krok vpřed. Fuj. Pavučina. Rychle jí smetu. Už tu jsem skoro tři roky, ale na pavučiny si nezvyknu.
Otevírám staré skříně, některým upadnou dvířka. Nikde nic není. Až v poslední sem našla pár starých zaprášených knížek a časopisů. Nevím, jestli jsou zajímavé, ale dolů je vezmu, kdybych neměla co dělat. A to příde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama